Tarcza antykryzysowa – jak skutecznie skorzystać_

Tarcza antykryzysowa – jak skutecznie skorzystać?

Wprowadzenie tzw. tarczy antykryzysowej 1.0 i 2.0 wprowadza kilka rozwiązań dla przedsiębiorstw w celu ograniczenia skutków pandemii koronawirusa COVID-19. Każda forma pomocy związana jest z szeregiem regulacji, które muszą zostać spełnione aby przedsiębiorcy mogli z niej skorzystać. Zgodnie z informacjami zawartymi w oficjalnym serwisie Polskiego Funduszu Rozwoju jednym z rozwiązań dla sektora MŚP są subwencje finansowe, które mogą być bezzwrotne nawet w 75% pod warunkiem kontynuowania działalności i utrzymania poziomu średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy od momentu udzielenia pożyczki. Duże przedsiębiorstwa również mogą otrzymać wsparcie w formie preferencyjnych pożyczek, których część może być bezzwrotna.  

Jako doświadczony partner biznesu i dostawca innowacyjnych rozwiązań informatycznych wiemy, z jaką odpowiedzialnością wiąże się tworzenie miejsc pracy, zapewnienie płynności finansowej, optymalizacja procesów oraz budowanie jakości usług i produktów.

Kluczowym zasobem w każdej firmie jest zespół posiadający kluczowe kompetencje. To właśnie dzięki bilansowi kapitału ludzkiego można wywiązać się z odpowiedzialności za funkcjonowanie firmy na odpowiednim poziomie. W dobie pandemii jako przedsiębiorcy stajemy przed nieoczekiwanymi wyborami, m.in.co do optymalizacji zatrudnienia. Jak zatem skutecznie zastosować rozwiązania proponowane przez tarczę antykryzysową? W jaki sposób określić plan funkcjonowania przedsiębiorstwa?Jak w atmosferze kryzysu nadal rozwijać pracowników?

Na te pytania odpowie bilansu kapitału ludzkiego dostępny w SkillBox Matryca Kompetencji. Dzięki możliwości tworzenia planów rozwoju, oceny kompetencji pracowników oraz tworzenia zastępstw na przejrzystych zasadach firma może zaplanować, w jaki sposób rozdysponować środki finansowe, by spełnić warunki proponowanej pomocy. W sytuacji, gdy mamy kompleksowe informacje o kluczowych kompetencjach w firmie, możemy ustalić priorytety finansowania poszczególnych działań. Dzięki raportom możemy dostrzec luki kompetencyjne, które w ciągu najbliższych 12 miesięcy mogłyby znacząco wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Tym samym łatwiej jest zdecydować, które wspierane obszary przyniosą najwięcej korzyści.

Skorzystaj z 21-dniowej wersji DEMO i sprawdź jak SkillBox wspiera  zarządzanie pracownikami!

Pobierz bezpłatny arkusz kalkulacyjny 
z Matrycą Kompetencji!

Udostępnij wpis!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email