08-03-2022

Portale i aplikacje do śledzenia produktywności – dla pracowników zdalnych i nie tylko


Produktywność to ważny wyznacznik skuteczności pracowników. Choć nie zawsze miarodajna, stanowi jeden ze sposobów na monitorowanie wydajności zespołu. Oto zestawienie programów, które pozwalają śledzić produktywność pracowników – zarówno przez pracodawców, jak i przez nich samych.

Praca przy komputerze – czy ta zdalna, czy stacjonarna – naraża pracowników na szereg pokus i tzw. rozpraszaczy. Szczególnie w dzisiejszych czasach mediów społecznościowych odcięcie się od nieustającego napływu informacji może stanowić naprawdę poważne wyzwanie. Aby pomóc pracownikom zachować koncentrację i skupić się na pracy przez określony czas, warto zainwestować w programy i aplikacje do śledzenia produktywności. To narzędzia, które sprawdzą się świetnie w przypadku pracy zdalnej, ale pomogą także pracownikom stacjonarnym. Korzystać z nich mogą zarówno pracodawcy, jak i sami pracownicy – aby sprawdzać własne postępy pracy i mierzyć wyniki.

DeskTime

DeskTime to klasyczne narzędzie do śledzenia wydajności pracowników. Proste, intuicyjne i wielofunkcyjne – sprawdzi się w różnych branżach i zespołach o różnej wielkości. Jak podają badania, zwiększa produktywność pracowników o nawet 30% już po kilku pierwszych tygodniach używania. Dzięki DeskTime pracodawcy wiedzą, jak ich podwładni spędzają czas online i offline. Oprogramowanie może być zainstalowane na komputerach z systemem windows i Mac, a także występować w postaci aplikacji sieciowej i SaaS.

Teramind

Teramind to jedno z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych narzędzi do monitorowania produktywności pracowników. Jest silnie zautomatyzowane i daje możliwość przeprowadzania bardzo szczegółowych raportów oraz analiz. Platforma posiada przy tym funkcję weryfikacji, którzy pracownicy są aktywni na bieżąco i czym zajmują się podczas swojej aktywności. Oprogramowanie jest bardzo łatwe i bezpieczne w użyciu. Chroni dane i zapobiega wyciekowi informacji na temat pracowników. Pozwala również ustawić określony kodeks zachowań członków zespołu, na jego podstawie blokując lub flagując zabronione czynności.

Rescuetime

Rescuetime to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń dla wyszukiwarki Chrome do śledzenia produktywności. Rescuetime działa na zasadzie sygnałów przesyłanych do serwisu internetowego, na podstawie których możemy sprawdzić informacje na temat produktywności. Znajdziemy tam również podsumowanie czasu spędzonego na konkretnych stronach internetowych, witrynach i projektach. Rescuetime zostało stworzone do monitorowania pracy własnej – pracowników stacjonarnych można więc zachęcić do zainstalowania rozszerzenia i samodzielnego monitorowania wydajności.

Asana

Asana to rozbudowane narzędzie, które ułatwia pracę w zespole. W prostym interfejsie zbiera zadania, projekty, pulpity nawigacyjne i komunikatory, dzięki którym wszyscy współpracownicy wiedzą dokładnie, na jakim etapie znajdują się ich działania. Asana umożliwia dzielenie pracy wśród podwykonawców, dzięki czemu ułatwia delegowanie i zarządzanie obowiązkami ze strony menedżera czy kierownika projektu. To doskonałe narzędzie do śledzenia postępów w realizowanych przedsięwzięciach.

Clockify

Clockify to prosta witryna internetowa występująca w wersji bezpłatnej i premium. Została stworzona z myślą o monitorowaniu pracy własnej. Choć nie posiada skomplikowanych funkcji charakterystycznych dla innych wymienionych tu programów, jej dużą zaletą jest właśnie łatwość obsługi. Clockify jest przejrzyste, intuicyjne i zbiera tylko najpotrzebniejsze informacje na temat projektu, długości jego trwania oraz przychodu. To świetne narzędzie dla freelancerów i pracowników zdalnych, którzy pracują w elastycznych godzinach.

Worktime

Worktime to kolejne proste, lecz niezwykle skuteczne narzędzie do monitorowania pracy. Pozbawione ozdobników, ma formę wielopoziomowej usługi na bazie chmury, która sprawdza się zarówno w przypadku małych, jak i dużych korporacji. Worktime pozwala na monitorowanie aktywności pracowników online oraz sprawdzanie, z jakich aplikacji korzystają najczęściej. Zapisuje również czas rozpoczęcia i zakończenia pracy przez poszczególnych członków zespołu.

Vericlock

Vericlock to chyba najbardziej rozbudowane narzędzie na liście. Wyposażone w lokalizację GPS, umożliwia monitorowanie aktywność pracowników na wszystkich urządzeniach w sieci platformy. Vericlock pozwala pracownikom meldować się i wymeldowywać za pomocą wiadomości tekstowej lub telefonu. Posiada również funkcję zliczania czasu, dzięki której kierownicy mogą na bieżąco sprawdzać ilość godzin pracy podwładnych. Vericlock generuje przy tym raporty na temat wydajności pracowników, na ich podstawie wyliczając wynagrodzenia lub koszty.

Powyższa lista aplikacji pomoże Ci w śledzeniu produktywności pracowników i da lepszy ogląd na wykonywane przez nich zadania. Choć nie jedyny, to dobry sposób na monitorowanie wydajności zespołu.

Matryca Kompetencji Skillbox to narzędzie, które może stać się Twoją prawą ręką przy rozwoju Twoich pracowników – Przetestuj ją bezpłatnie klikając TUTAJ.

Odwiedź nas na:

Facebook

LinekdIn

TikTok

YouTube

Mamy dla Ciebie prezent!

Testuj zarządzanie kapitałem ludzkim z profesjonalną Matrycą Kompetencji w arkuszu kalkulacyjnym.